Kanalizacje sanitarne

Udrażnianie kanalizacji sanitarnej

W budynkach mieszkalnych problemy kanalizacji sanitarnej dotyczą pionów kanalizacyjnych, które podczas użytkowania zarastają tłuszczem, mocznikiem, włosami, osadami z wody itp. Aby je wyczyścić jest tylko jedna skuteczna metoda – czyszczenie mechaniczne. Spirale, końcówki oraz woda.

Jeżeli bulgocze w Waszych zlewach i toaletach należy pomyśleć o czyszczeniu lub naprawie wywiewek kanalizacyjnych, do zatykania których przyczyniają się nawet ptaki.

Piony są podłączone do poziomów tzw. przykanalików. W tych rurach uszkodzenia powstają na skutek korozji, osiadania gruntu, przerostu korzeni czy zwykłej niedbałości wykonawców. Końcowym etapem jest czyszczenie podejść do od przyborów w mieszkaniach.

Udrażnianie kanalizacji sanitarnej

Kanalizacje zewnętrzne narażone są na zamulenia. W tym wypadku skuteczniejsze jest czyszczenie ciśnieniowe, które szybko i skutecznie usunie wszystkie osady.

Do korzeni stosujemy mechaniczne spirale o dużej grubości i hartowane końcówki tnące, specjalnie ukształtowane do tego celu.

Udrażnianie kanalizacji technologicznych

Kłopoty z kanalizacjami technologicznymi to domena lokali gastronomicznych, których główną bolączką są złogi tłuszczu odkładające się w rurach. Tam pomaga stosowanie separatorów, które systematycznie oczyszczane, chronią rury przed zmniejszeniem przekroju.

Jeżeli kanalizacja jednak zarośnie tłuszczem oczyścimy ją mechanicznie i ciśnieniowo.

Twarde osady powstają również w galwanizerniach, neutralizatorach, malarniach, drukarniach i warsztatach naprawczych, które to firmy są częstymi naszymi klientami.