Kategoria «Inspekcje rur kamerą TV»

Zasady inspekcji rur kamerą TV

Kamera jest niezbędna do zdiagnozowania przyczyny problemu w systemie kanalizacji Inspekcje kanalizacji kamerami TV stały się niezbędną czynnością w procesie czyszczenia kanalizacji. Nasza Firma jako jedna z pierwszych w Trójmieście zaczęła stosować małe kamery wpychane do sprawdzania jakości wykonywanych prac. Dysponujemy obecnie całym zestawem kamer, dzięki którym przeglądamy rury w zakresie średnic od 50mm do …

Sterowanie kamerą inspekcyjną

Przekazywanie i zapis obrazu z rur Panel sterowniczy kamery inspekcyjnej Za komunikację z wózkiem jezdnym odpowiedzialny jest panel sterowniczy. To nic innego jak komputer wyposażony w manipulatory zapewniające zdalne zarządzanie wszystkimi funkcjami: wózka, windy bębna, kamery, dodatkowego oświetlenia, a w szczególności: prędkością i kierunkiem jazdy, obrotem głowicy, ostrością obrazu, obsługą funkcji zoom, poziomem natężenia światła. …

Przejezdna kamera inspekcyjna

Przejezdna kamera inspekcyjna – budowa i zasada działania. Podstawowym elementem kamery inspekcyjnej jest metalowy, ciężki korpus, stanowiący podstawę do montażu oprzyrządowania roboczego. Korpus wykonuje się z aluminium, mosiądzu i stali nierdzewnej. Jest on jednocześnie samojezdnym wózkiem, wewnątrz którego mieści się podstawowa elektronika modułów wykonawczych, silniki napędu jazdy i obrotu głowicy wizyjnej. Ponieważ kamera pracuje w …

Kamery wpychane

Przejezdne kamery inspekcyjne są najbardziej zaawansowanymi technicznie urządzeniami do badania kanałów. Rozbudowuje się je o kolejne funkcje dzięki którym stają się robotami naprawczymi. Wykorzystuje się je podczas bezwykopowych napraw kanalizacji i renowacji starych, popękanych rur. Wózki kamer przejezdnych, ze względu na swoje rozmiary mogą się poruszać wyłącznie w prostych odcinkach sieci kanalizacyjnych. Są w stanie …